İzmir Klima ve Kombi Bakım-Arıza-Montaj Servisi Sitemize Hoşgeldiniz.

 • Hemen Arayın
  +90 554 852 24 57
 • Cüneyt Bey Mah. 607 Sokak No:2/C
  Menderes - İZMİR
 • PZT-CUMARTESİ
  08.00 - 19.00

İzmir Klima Bakımı

İzmir Klima Bakım olarak uzun yıllardır siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Ev ve iş yerlerinde sıklıkla kullanılan klimaların tıpkı diğer elektronik ürünler gibi bakım görmesi gerekiyor. Ailemizi ve iş arkadaşlarımızı, eğer ki klima bakımlarını aksatırsak ciddi riskler bekliyor olacak. Klima Bakım olarak klimalara neden bakım yapılmalı ne zaman bakım yapılmalı gibi soruları cevaplandıracağız.

 • Pencere Tipi Klima

  Duvar Tipi Split

 • Yer Tavan Tipi

  kaset Tipi

 • Gizli Tavan

  Salon Tipi

 • Nobil Tipi

  Mrv Sistemler

 • Her Marka ve Model

  Klimalarda

 • Profosyonel Ekip ile

  Tamir-Bakım-Montaj

İzmir Klima Bakım - Klimalara Neden Bakım Yapılması Gerekiyor

Öncelikle klimaların çalışma şeklini ve üretim sürecine gitmemiz gerekiyor. Klimalar iki temel parçadan oluşmaktadır bunlar iç ünite ve dış ünitedir. Klimaların çalışma şekline de bakacak olursak dışarıda ki havayı bünyesine toplayarak istenilen sıcaklık düzeyine getirdikten sonra tekrar dışarı çıkması şeklindedir. Peki bakım neden yapılmalı sorusuna gelecek olursak, klimalar dışarıda ki havayı saf ve temiz şekilde almaz içerisinde karbondioksit, azot ve benzeri zararlı gaz moleküllerini de alır. Bunlar bir filtreden geçirildikten sonra işlem başlar ve sonra tekrar dışarı bırakılır. Bu filtreler içerisinde biriken moleküller zaman içerisinde balçık kıvamında bir maddeye dönüşür ve performans kaybına sebep olur. Bu süreç ilk başladığında eğer ki ciddiye alınmaz veya fark edilmezse biriken balçık makine içerisine sızabilir kısa devreden tutunda ciddi patlamalara, yangınlara ve benzeri olumsuz olaylara sebep olur. Bunun yanı sıra biriken bu balçık havada asılı bulunan zehirlerin bir araya gelmesiyle oluştuğu için ciddi can kayıplarına da sebep olmaktadır. Bunun üzerine Anadolu Sağlık Merkezi Göğüs Hastalıkları Uzman Dr. Hişam Alahdab " Düzenli bakımı yapılmayan klimalar ve soğutma sistemleri yüzünden küf mantarların, bakterilerin ve tozların birikmesine bağlı olarak ani ve müzmin alerjik hastalıklar ortaya çıkabilir, astım, alerjik nezle ve nadir de olsa ani veya sinsi alerjik zatürre görülebilir" demiştir. .


Klimalara Ne Zaman Bakım Yaptırılmalı


İzmir Klima Bakım olarak uzun yılların bizlere öğrettiği şey şu oldu, klima bakımı yıl içerisinde en az iki kez gerçekleştirilmeli. Klima bakımını eğer yıl içerisinde iki kez uygulanacaksa bunlar özellikle yaz ve kış mevsimlerinin arifesinde olmalı. Bu sayede klimanızın mevsim için yeterli olup olmadığını da görmüş oluruz.


Bizi Arayınız: +90 554 852 24 57


İzmir Klima Bakım olarak uzun yıllardır klima bakım sektöründe siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Gün geçtikçe değerlenen ve gelişen firmamız sizlerin sayesinde, klima bakım hizmeti denilince akla ilk gelen firma olmayı başardı. Klima Bakımı olarak siz değerli müşterilerimizin her daim yanındayız. Uygun bakım fiyatları, uzman çalışan ekibimiz ve %100 müşteri memnuniyetini garanti altına almamız sayesinde Klima Bakım firmamız alanında bir numara.

Bizi Takip Edin:

Tıkla Ara!