İzmir Klima ve Kombi Bakım-Arıza-Montaj Servisi Sitemize Hoşgeldiniz.

 • Hemen Arayın
  +90 554 852 24 57
 • Cüneyt Bey Mah. 607 Sokak No:2/C
  Menderes - İZMİR
 • PZT-CUMARTESİ
  08.00 - 19.00

İzmir Petek Temizliği

Suyun yapısında bulunan kalsiyum bikarbonat, magnezyum çözünmüş yada askıdaki katı maddeler,akış hızı, PH ve sıcaklığın etkisiyle bulunduğu yerin yüzeylerinde kireç ve su taşı oluşturur. Önlem almazsanız bu oluşumun önüne geçemezsiniz. Isıtma santrali, borular ve peteklerde oluşan kireç, su taşı ve lığlanma ısı enerjisinin transferini büyük oranda engeller. Siz ısınmak için daha çok yaktıkça, yakıt için o kadar çok ödersiniz...

 • Petek temizleme İşlemini

  Makina ile yapıyoruz

 • En uygun fiyatlar

  Müşteri memnuniyeti

 • Her Marka ve Model

  Klimalarda

 • Profosyonel Ekip ile

  Tamir-Bakım-Montaj

Petek Temizleme Servisi

İzmir petek temizleme, Petek yıkama, kimyasal ile petek temizliği, petek bakımı, kombi kalorifer tesisat temizliği gibi konularda profesyonel çalışan firmamız kombiye ve tesisata zarar vermeyen ve bu konuda belgesi bulunan kimyasallar ile çalışmaktadır. Kullanılan kimyasal TSE markalı ürünlerdir. Petek temizleme işlemini bu kimyasallar ile yapıyoruz. Yapılan işlemleri sizece kısaca anlatmak istiyorum.


Daire radyatör büyüklüğüne göre kimyasal ayarlaması yapılıp, ilaç yada kimyasal önce tesisatın içerisine verilir ve tesisat içerisinde belli bir süre dolaştırılır. Bu kimyasalı tesisat içerisine atmamızın sebebi içeride oluşan tortu kireç gibi maddeleri tesisattan söküp almaktır. Daha sonra teknolojiden yararlanıyoruz. Teknolojinin getirdiği yenilikler sayesinde makine ile peteklerin içerisini yıkıyoruz. Bu yıkama işlemi tesisatı bağlı tüm parçalar için geçerlidir. Kombi ve tesisat borularınız ısı sisteminize bağlı olduğu için verilen kimyasal ve yıkama işlemleri bu saydığımız herşey içinde yapılır. Peteklerinizi profesyonel olarak temizleyen ve Türkiyede bu işin ilklerinden olan firmamıza her zaman güvenebilirsiniz. Peteklerinizi eylül ve ekim aylarında yaptırırsanız kışa girmeden kombiniz tesisatınız ve petekleriniz hazır olur. Petek bakımını düzenli olarak yaptırın. Petek temizleme işi ısının artmasını sağlar mı diyorsanız ? Evet iyi bir temizlik sonucunda farkı göreceksiniz.

Petek Temizliği

İzmir petek temizleme olarak profosyonel ekiple petek temizleme işlemi yapıyoruz. Petek bakım ve temizliğini, petek temizleme makinasıyla yapmaktayız. Evinizde bulunan petek çeşitleri; panel petek, alüminyum petek, döküm petek ( radyatör petek ) veya saç petek olsun farketmez petek temizliği yapmaktayızdır. Petek temizliğini kimyasal ilaçlarla yapmaktayız.. Kimyasal ilacın kullanılmasındaki amaç; peteklerin içinde zamanla oluşan kireç ve tortu gibi maddelerin temizlenmesini ve peteğinizin ayarını yüksek ayara getirmeden ısıtmasını sağlamaktadır. Teknolijiden yararlanan firmamıza daima güvenebilirsiniz. Peteklerinizin düzenli çalışmasını istiyorsanız bizi İzmir Klimacı Petek temizleme servisimizi arayabilirisiniz.

Bizi Arayınız: +90 554 852 24 57


Evinizdeki petek ve radyatörlerin temizliği için evinize gelen ekiplerimiz radyatör temizleme makinası ve kimyasal ilaç yardımıyla yerinden sökülmeden ve zarar verilmeden zahmetsizce temizliğini yapmaktadır. Radyatör petek temizliğini profesyonel ekibimiz ile peteklerinizi sökmeden kimyasal ve makina yardımı ile temizliyoruz. Temizlik işlemi ortalama 2 - 3 saat sürmektedir. Radyatör temizleme, radyaör bakımı, kalorifer tesisatı temizlik, kalorifer tesisat bakımı gibi birçok dalda hizmet veriyoruz.Radyatör Temizliği Nasıl Yapılır

Radyatör temizliği denilince müşterilerimizin aklına sadece radyatör ve petekleri geliyor. Fakat radyatör temizliği yapıldığında firmamız hem kombinizin eşanjörünü hemde kalorifer tesisat borularını temizler. Bu temizliğin nasıl yapıldığını aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.


Kalorifer radyatör yada diğer adıyla petek temizliği siz ne diyorsanız... Bu temizlikler yılda 1 sefer yapılması gereken temizliktir. Kışa girmeden bütün müşterilerilerimize yaptırmalarını tavsiye ediyoruz. Temizlik işlemi makina ve radyatör temizleme kimyasalı ile birlikte yapılmaktadır. Makinayı tesisatınıza bağlayıp yaklaşık 45 dakika kimyasal ile suyu devir dayim yaptırıyoruz. Tesisatınızın ve radyatörlerinizin içerisindeki bütün su taşları kireçler peteğinizin tıkanmasına yol açan diğer yabancı maddeler sökülmüş oluyor. Temizlik işlemi bittikten sonra tesisatınızın su ile durulama işlemi yapılır.

Bu işlemden sonra çoğu firmanın maliyeti artırdığı için yapmadığı radyatör ve kombiniz için geliştirilmiş koruma kimyasalı ısıtma sisteminizin içerisine ilave edilip kombiniz 5 dakika gibi bir kısa süre çalıştırılır. Kombi su ayarı ve peteklerin havası alındıktan sonra ısıtma sisteminiz kışa hazır bir şekilde bekletilir.

İzmir Petek Temizliği


Radyatör kombi ve tesisat temizleme kimyasalı ne işe yarar

Kombi ve radyatörlerinizde suyun ısımasıyla birlikte kireç ve su taşı oluşur. Zamanla kombi eşanjörü, boru ve peteklerinde kireç ve su taşı oluşur. Temizleme kimyasalı ile yıkama yaparak kireç, korozyon ve su taşları temizlenir. Bu işlemin ardından ısıtma sisteminiz temiz su ile yıkanır. Yıkama işleminin sonunda sisteminize koruyucu kimyasal eklenerek sisteminizin bir daha kireç ve su taşı tutması engellenir.

Petek Temizleme


Peteklerde hava olduğu nasıl anlaşılır?

Radyatörlerinizde hava olduğunu anlamak istiyorsanız radyatörün üstünde elinizi gezdirin ve peteğin altı ısınıp üstü ısınmıyorsa yada üstü ısınıp altı ısınmıyorsa kalorifer peteğinde hava var demektir. Radyatörden hava almak için aşağıdaki malzemeler olması gerekir.Purjör anahtarı veya kısa bir düz tornavida, purjör tapası radyatörün sağ veya sol üst tarafında yer almaktadır.Anahtar veya düz tornovida ile saat yönünün tersine anahtarı çevirerek petekte olan havayı atabilirsiniz. Bu işlemi anahtarı yavaş yavaş açarak yapınız. Eğer açtığınızdan bölümden hava geliyorsa peteğinizde hava var demektir. Hava bittikten sonra su gelmeye başlar su geldiği anda anahtarı saat yönünde çevirip kapatın peteğinizin havası alındı demektir. Radyatörden direk su geliyorsa hava almanıza gerek yoktur. Hava aldığınız halde peteğiniz hala ısınmıyorsa bizi arayabilir destek alabilirsiniz.

İzmir Kombi Servisi olarak her zaman siz değerli müşterilerimizin yanındayız. Gerekli işlemlerin gerçekleştirilmesi en hızlı ve en güvenli şekilde gerçekleştirilerek olası masraflarında önlenmesini sağlamaktayız. İzmir Kombi Servisi her türlü bakım ve arıza konusunda bir numaralı tercihiniz.


Etiket :petek yıkama temizliği, petek bakımı, kombi temizliği, ilaçlı petek temizliği, kimyasal petek temizliği


Bizi Takip Edin:

Tıkla Ara!